Porady

Akademia Drona Overmax – Część 5: podstawowe akrobacje

W piątej części Akademii Drona Overmax dowiecie się jak robić podstawowe akrobacje przy użyciu dronów do nauki latania Overmax (na przykładzie całkiem sporego, ale zwrotnego quadcoptera X-Bee Drone 7.1). Zapraszamy!

Dronom do nauki latania daleko do prawdziwych wyczynowych dronów wyścigowych, które potrafią robić przeróżne flipy („fikołki” lub inaczej przewroty w przód lub w tył), roll’e (czyli beczki), pętle i wiele innych akrobacji. Mimo wszystko drony Overmax podstawowe elementy akrobacji mają zaprogramowane w standardzie i do ich wykonania nie są potrzebne specjalne umiejętności a jedynie wiedza, jak je uruchomić.

W przypadku dronów Overmax X-Bee 7.1 za akrobacje odpowiada jeden przycisk – chodzi o skrajny prawy górny przycisk na aparaturze sterujące (radiu RC). Po tym jak zostanie wciśnięty przez operatora dron przechodzi w tryb akrobacji i czeka na informację – w jakim kierunku ma wykonać flip (przód/tył) lub roll (lewo/prawo). Kierunek manewru nadaje znów sam operator wychylając prawy drążek w odpowiednim kierunku.

Akademia Drona Overmax - Część 5: podstawowe akrobacje i obroty
Aktywacja trybu akrobacji w Overmax X-Bee 7.1

W wielu innych dronach tej klasy (również innych modelach Overmax) aparatury sterujące nieco różnią się od siebie więc przycisk akrobacji może znajdować się w innym miejscu – tutaj nie pozostaje nic innego, jak odesłać Was do instrukcji obsługi dla konkretnego modelu drona.

Co trzeba wiedzieć?

Dla bezpieczeństwa swojego oraz samego drona wszystkie powyższe manewry należy wykonywać z zapasem wysokości oraz zachowując odległość poziomą quadcoptera od wszelkich przeszkód wokoło. Im więcej zagwarantujemy sobie wolnej przestrzeni tym będzie bezpieczniej dla nas, dla osób postronnych i dla naszego drona, a samo latanie będzie znacznie mniej stresujące.

Akademia Drona Overmax - Część 5: podstawowe akrobacje i obroty
Akrobacje zbyt blisko ziemi grożą upadkiem i uszkodzeniem drona

W kolejnym ostatnim już odcinku Akademii Drona Overmax dowiecie do czego służą funkcje „ratunkowe” takie jak tryb Headless czy automatyczny powrót.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Wyścigi dronów w rozmiarze XXL

Następny

CNBOP powołało "Centrum Dronów"

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *