Geodezja
Specjalistyczne szkolenia w Ośrodku Szkoleniowym NaviGate
Firma NaviGate oficjalnie uruchomiła stronę Ośrodka Szkoleniowego NaviGate, którą można odwiedzić pod adresem: szkolenia.navigate.pl. W serwisie znajduje się kompletna oferta specjalistycznych szkoleń z zakresu technologii GIS, geodezji i bezzałogowych statków powietrznych dla jednostek administracji publicznej, firm komercyjnych oraz klientów indywidualnych.
Nowy Birdie od FlyTech UAV
BIRDIE to bezzałogowiec do pozyskiwania precyzyjnych danych z powietrza w możliwie prosty i zautomatyzowany sposób. Pierwsza wersja BIRDIE sprzed kilku lat była projektem, który w znaczący sposób ewoluował do obecnej postaci dużego i stosunkowo ciężkiego latającego skrzydła. Producent BIRDIE – krakowska firma FlyTech UAV – zaprosił mnie do swojej siedziby
Nowy Ogar Mk2 od Novelty RPAS!
Firma Novelty RPAS w Gliwic już na jesieni zaprezentuje oficjalnie swój najnowszy bezzałogowiec klasy przemysłowej – OGAR Mk2. Portal swiatdronow.pl jako jeden z pierwszych otrzymał wgląd w dokładną specyfikację i cennik nowej platformy latającej Novelty RPAS w różnych konfiguracjach.
Odbiornik GNSS UAV/RTK dedykowany do dronów firmy SatLab
Szwedzka firma produkująca urządzenia pomiarowe oraz GIS – SatLab Geosolutions AB – wprowadziła na rynek multikonstelacyjny odbiornik GNSS UAV/RTK z rozwiązaniem typu heading. Nowe urządzenie zapewnia wysoką precyzję pozycjonowania, a zwarta i lekka konstrukcja umożliwia podłączenie do niemal wszystkich dostępnych na rynku systemów UAV.
CNBOP powołało „Centrum Dronów”
Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej PIB w Józefowie podjęło się wsparcia procesu implementacji BSP do systemu zarządzania kryzysowego i służb bezpieczeństwa powszechnego. Powołano Centrum Systemów Bezzałogowych „Centrum Dronów”, w ramach którego przygotowano czterotygodniowe szkolenie pt. „Drony w geoinformacji, zarządzaniu kryzysowym, ochronie ludności i infrastruktury”.
Drony i druk 3D – dwie technologie, które łączy coraz więcej
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Drony i drukarki 3D to dwie technologie obok Internetu Rzeczy, które przez wielu analityków rynku już dawno zostały okrzyknięte, jako te najbardziej rozwojowe i przyszłościowe. Okazuje się, że obydwie technologie mają ze sobą wiele wspólnego i w połączeniu ze sobą dają całkiem nowe możliwości. Aby się o tym
Polskie uczelnie stawiają na drony
Polskie uczelnie wyższe mają świadomość możliwości, jakie daje zastosowanie dronów w wielu różnych branżach – również tych, związanych z konkretnymi kierunkami studiów. To bardzo cieszy, bo mimo, że bezzałogowce w dzisiejszym wydaniu stanowią dość nowy wynalazek polskie uczelnie już wdrażają go do swojego programu nauczania.