DJI Phantom 3 Advanced i Professional – czym się różnią?
Trochę ponad miesiąc temu DJI wypuściło na rynek najnowszą serię swojego flagowego produktu czyli DJI Phantom 3. Nowy model Phantoma ukazał się jednak w dwóch różnych wersjach: Professional i Advanced. Na pierwszy rzut oka z opisów obu wersji DJI Phantom 3 ciężko zauważyć różnice. A zatem: czym różni się DJI Phantom 3 Professional od Advanced?
Wideo 4KM
Rozdzielczość nagrywania to pierwsza z dwóch różnic między DJI Phantom 3 Advanced i Professional. Wersja Advanced pozwala na nagrywanie wideo maksymalnie 1080p co znamy już chociażby z DJI Phantom 2 Vision +, ale i wcześniejszych wersji Phantomów. Natomiast DJI Phantom 3 Professional pozwoli nam nagrywać w ultrawysokiej jakości 4K, która przeniesie nasze nagrania wideo z powietrza na całkiem inny poziom jakości obrazu i nie ma się co oszukiwać – różnica jest kolosalna: 4K to rozmiar 4096 x 2160p podczas gdy 1080p t0 dokładnie 1920 x 1080p.
Professional nagrywa wideo 4K z prędkością 24, 25fps (w trybie „Cinema”) lub 24, 25, 30 klatek na sekundę (w trybie „Consumer” – wtedu rozdzielczość wynosi 3840x2160p).
Ładowarka 100 Wat i 57 Wat
Ładowarka to drugi element różniący wersję DJI Phantom 3 Advanced od Professional. W wersji Pro dostajemy ładowarkę o mocy 100 Wat, natomiast w wersji Advanced będzie to ładowarka 57-watowa. Różnica jest oczywista i widoczna przede wszystkim w czasie ładowania. W pierwszym przypadku bateria będzie praktycznie naładowana w 2-razy krótszym czasie. W wersji Phantom 3 ma to dość duże znaczenie, bo tym razem producent zdecydował o zasilaniu drona baterię Li-Po 4S (a nie 3S jak w poprzednich wersjach) o pojemności 4480 mAh, zatem jest ona sporo większa od standardowych baterii 3S i wymaga dłuższego ładowania. W przypadku wersji Professional dzięki dużej mocy ładowarki ten czas jest skrócony do koniecznego minimum.
I to już wszystkie różnice między tymi dwoma modelami DJI Phantom 3.
Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)
2 komentarze
W artykule jest rażący i zarazem istotny błąd!
Wersja Advanced oferuje nagrywanie w rozdzielczości 2.7k 30FPS, a nie (jak w opisie) 1080p.
Poza tym jest OK 🙂
A nie zostało to później włączone software’owo? Artykuł powstał po premierze PH3 i dlatego ma 1080p, ale uwaga słuszna – już nie jest aktualny 😉