Drony w PKP Cargo?


PKP Cargo być może będzie wykorzystywało drony do monitoringu składów. Biuro Bezpieczeństwa i Audytu Zakładu Południowego PKP Cargo jest już po pierwszych testach wielowirnikowców wyposażonych m.in. w kamery termowizyjne umożliwiające loty nocne. Ich zadaniem będzie patrolowanie składów i alarmowanie Straży Ochrony Kolei w przypadku namierzenia osób próbujących dostać się do wagonów.
Również SOK jest zainteresowany zakupem dronów. Ma to być skuteczna „broń” na złodziei węgla. Najwięcej kradzieży ze składów zdarza się na Śląsku. Takich przypadków jest setki wciągu roku co powoduje spore straty dla PKP Cargo.
Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)
Brak komentarzy